Modelowanie organiczne z Artisan plugin

pŹródło: http://sketchupdate.blogspot.com
autor:
Twórca plugin'ów SketchUp Dale Martens (aka Whaat ) opublikował niedawno niesamowite i niezwykle przydatne zestawy narzędzi do modelowania organicznego o nazwie Artisan. W nawiązaniu do popularnych Subdivide i Smooth, Artisan został przygotowany do zwiększenia efektywności projektantów, którzy chcą korzystać z programu SketchUp przy modelowaniu organicznych kształtów i terenu. Artisan zawiera zestaw narzędzi do "deformacji", które pozwalają rzeźbić, gładzić, spłaszczyć, rozciągać i stosować tekstury analogicznie jak malowanie pędzlem.


 Pasek narzędzi dla Martens Artisan Dale Organic Toolset SketchUp


Eric Lay wykreował model postaci "Bobby Bubble" dla Patrick'a Beaulieu, a następnie render w Twilight Render .Narzędzia Artisan Sculpt do "malowania" 3D odkształceń terenu

Można zwiększyć lub zmniejszyć złożoność geometrii modelu, co pozwala na bardziej lub mniej szczegółowe przedstawienie sceny. There's also a suite of vertex tools that you can use to model based on controlling vertex points. Istnieje również zestaw narzędzi do vertex'ów, które można używać do modelowania opartego na kontroli punktów vertex'ów.  Model hamburgera :)

Narzędzia Artisan mogą być stosowane do całego szeregu różnych zastosowań jak na przykład design postaci, projektowania produktu, planowanie przestrzenne, budownictwo, projektowanie inżynierskie, architektura, architektura krajobrazu.


  Model skutera przygotowany przez Peter'a Stoppel


  Peter również wymodelował ten "klin" krajobrazu.


Artisan jest również niezwykle przydatny dla dowolnego modelowania terenu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza