Google SketchUp

Google SketchUp to wyjątkowy program komputerowy udostępniony bezpłatnie przez korporację Google, służący do modelowania trójwymiarowego.
Jest wykorzystywany przez profesjonalistów, architektów, projektantów oraz grafików komputerowych do wizualizacji wszelkich projektowanych obiektów. Interfejs programu jest nadzwyczaj intuicyjny, przyjazny użytkownikowi, dający wiele możliwości.
Dzięki Google 3D Warehouse (platforma wymiany modeli 3D -online) użytkownicy mają dostęp do nieograniczonej ilości obiektów bibliotecznych oraz gotowych modeli.
Program umożliwia pobieranie podkładów mapowych z Google Earth a następnie upload modelu do w/w programu.
W najnowszej wersji programu istnieje możliwość modelowania obiektów bezpośrednio z fotografii cyfrowej.
Pozytywną cechą Google SketchUp jest również duża baza użytkowników.


SketchUp pojawił się na rynku w 2001 r. jako program komercyjny. Wyprodukowany przez firmę @Last Software ze stanu Kolorado w USA, przejętą 14 marca 2006 r. przez Google. Od 27 kwietnia 2006 r. dostępna jest wersja programu Google Sketchup 6. Według zapewnień Google, program ma pomóc w przelaniu "wizji" na ekran monitora - hasło reklamowe programu brzmi: "Dream. Design. Communicate !". W 2012 r. SketchUp został przejęty przez firmę Trimble.
Zastosowania: pracownie architektoniczne, biura projektowe, pracownie projektowania i dekoracji wnętrz, agencje reklamowe, agencje nieruchomości, firmy budowlane

Download
Google SketchUp 8 (angielska wersja językowa)
FW-3-0-16846-EN.exe

Polska wersja Google SketchUp  6


Biblioteki obiektów
3D warehouse | online


Plugin'y
█ Ruby library depot | dodatki podział na kategorie

Galerie
Architektura

Architektura Wnętrza prywatne Wnętrza komercyjne
Konstrukcje budowlane Planowanie przestrzenne Obiekty inżynierskie
Projektowanie
architektury krajobrazu
Grafika reklamowa Edukacja